flut

Yan Flüt, seslerin nefes ile elde edildiği bir nefesli çalgıdır. Türkiye’de blok flütün kısaca flüt olarak adlandırılmasından dolayı, aslında flüt olan adı yan flüt olarak geçmektedir. Nefes, ses elde etmek için kullanılırken, eller bu sesi şekillendirmek amacıyla kullanılır. Doğru nefes tekniğinin önemli olduğu çalgıda, nefes egzersizleri düzenli yapılması gereken alıştırmalardır. Üzerindeki tuş mekanizmasıyla farklı kombinasyonlar ve dolayısıyla farklı sesler elde etmek mümkündür. Bu noktada parmak hakimiyeti ve çevikliği önem taşımaktadır.

Yan flüt dersinin içeriği

Yan flüt dersi enstrümanın tanıtılması ve nasıl çalınacağı ile ilgili teknik bilgi ile başlar. Ellerin, kolların ve vücudun duruş pozisyonu, esntrümanı tutuş pozisyonu sağlıklı bir ilerleme için son derece önemlidir. Eğitimlerimiz sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak içine size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır, bütün dünyada uygulanan ve kabul görmüş metotlarla desteklenir. Amatör bir amaç için enstrüman çalmak istiyor bile olsanız kurumumuzun prensibi gereği nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içindedir. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı çalmayı değil, enstrümanı çalmayı tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Yan flüt dersinde uygulanacak müfredat klasik batı müziği olacak fakat sizin çalmak istediğiniz tarzlar da göz önünde bulundurulacaktır. Yan flüt hemen her müzik tarzında kullanılan bir enstrümandır. Bu nedenle siz istediğiniz takdirde pop, jazz, rock, ttürkü gibi müzik tarzlarında eserler müfredatınıza eklenecektir. Müfredatlar belirlenirken yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak, öğrencinin müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

London College of Music

LCM (London College of Music) dünyanın önde gelen üniversitelerinden Univesity of West London’a bağlı olarak eğitim veren bir müzik okuludur. Okul dünyanın pek çok ülkesinde yürütmekte olduğu sertifika ve diploma programı kapsamında bütün dünyada eğitim ve sınav merkezleri belirlemektedir. Karnaval Sanat Okulu da LCM’in yetkili eğitim merkezi olarak LCM eğitimlerini sürdürmekte ve öğrencilerini sertifika/diploma sınavlarına hazırlamaktadır.


Ücretsiz Deneme Dersi uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kurs Fiyatları ve Kampanyalar ya da Basında Karnaval sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Müzik eğitimi ile ilgili sorularınıza cevap bulmak için Soru – Cevap sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 


 

Ayrıca aşağıdaki yazılar ve makaleler de dikkatinizi çekebilir.

Müzik Nedir?

Müzik eğitiminde ailenin önemi

Çocuklarda Müzikal Gelişim

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Suzuki Metodu

Dalcroze Metodu

ık Dersi, Ankara müz


Karnaval’da Arayın