pop-rock vokal

Pop / Rock vokal, klasik opera şarkıcılığı tekniğinden farklı bir teknik kullansa da temelde dikkat edilmesi gereken unsurlar bir farklılık göstermez. Her türlü teknikte olduğu gibi Pop / Rock şarkıcılığı tekniğinde de nefes çok önemli bir yere sahiptir. Doğru nefes almak ve nefesi doğru kullanmak için her gün düzenli nefes egzersizleri yapılmalıdır.

Pop / Rock vokal dersinin içeriği

Pop / Rock vokal dersinde kullanılan enstrüman aslında vücudumuzdur. Bu nedenle ders, bu tam olarak tanımadığımız enstrümanın tanıtılması ve doğru ve güzel ses elde etmek için hangi faktörlere dikkat edilmesi gerektiği üzerine teknik bilgilendirmeyle başlar. Eğitimlerimiz sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak içine size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır, bütün dünyada uygulanan ve kabul görmüş metotlarla desteklenir. Amatör bir amaç için şan dersi almak istiyor bile olsanız, kurumumuzun prensibi gereği nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içindedir. Ses kontrolünü arttırmak  için solfej çalışmalarıyla hem müzikal bilginiz hem de sesiniz geliştirilir. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı söylemeyi değil, sesinizin nasıl doğru şekilde kullanılacağını tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Şan dersinde uygulanacak müfredat sizin yönelmek istediğiniz tarza göre şekillendirilecek ve bu tarzlarla ilgili teknik bilgi de müfredatınıza dahil edilecektir. Müfredatlar belirlenirken yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak öğrencinin müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

London College of Music

LCM (London College of Music) dünyanın önde gelen üniversitelerinden Univesity of West London’a bağlı olarak eğitim veren bir müzik okuludur. Okul dünyanın pek çok ülkesinde yürütmekte olduğu sertifika ve diploma programı kapsamında bütün dünyada eğitim ve sınav merkezleri belirlemektedir. Karnaval Sanat Okulu da LCM’in yetkili eğitim merkezi olarak LCM eğitimlerini sürdürmekte ve öğrencilerini sertifika/diploma sınavlarına hazırlamaktadır.


 

Ücretsiz Deneme Dersi uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kurs Fiyatları ve Kampanyalar ya da Basında Karnaval sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Müzik eğitimi ile ilgili sorularınıza cevap bulmak için Soru – Cevap sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 


 

Ayrıca aşağıdaki yazılar ve makaleler de dikkatinizi çekebilir.

Müzik Nedir?

Müzik eğitiminde ailenin önemi

Çocuklarda Müzikal Gelişim

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Suzuki Metodu

Dalcroze Metodu

ık Dersi, Ankara müz


Karnaval’da Arayın