Tuşlu Çalgılar

Piyano, çekiç sistemi ile tellerin titreşmesi sonucu ses oluşturulan bir çalgı olması sebebiyle vurmalı çalgı ya da telli çalgı olarak adlandırılsa da günümüzde tuşlu çalgılar sınıfında anılmaktadır. On parmağın onunun da etkin bir şekilde kullanıldığı enstrümanlardan olan piyano, bütün dünyada enstrümanların en önemlilerinden biri olarak kabul görmektedir. Bu nedenledir ki bütün müzik okullarında piyano temel enstrüman olarak kabul edilir ve öğrencinin ana dalı ne olursa olsun mutlaka piyano çalması istenir. Amatör ya da profesyonel olsun piyano eğitmi pek çok alanda fayda sağlamaktadır.

Piyano dersinin içeriği

Piyano dersi, enstrümanın tanıtılması ve enstrümanın nasıl çalınacağı ile ilgili teknik bilgi ile başlar. Oturuş pozisyonu, ellerin, kolların ve vücudun duruş pozisyonu sağlıklı bir ilerleme için son derece önemlidir. Eğitimlerimiz, sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak için, size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır ve bütün dünyada uygulanan, kabul görmüş metotlarla desteklenir. Kurumumuzun prensibi gereği, nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içinde yer almaktadır. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı çalmayı değil, enstrümanı çalmayı tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Piyano dersinde uygulanacak müfredat klasik batı müziği olacak fakat sizin çalmak istediğiniz tarzlar da göz önünde bulundurulacaktır. Piyano hemen her müzik tarzında kullanılan bir enstrümandır. Bu nedenle siz istediğiniz takdirde pop, jazz, rock, türkü gibi müzik tarzlarında eserler müfredatınıza eklenecektir. Müfredatlar belirlenirken öğrencinin yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak, müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

London College of Music

LCM (London College of Music) dünyanın önde gelen üniversitelerinden Univesity of West London’a bağlı olarak eğitim veren bir müzik okuludur. Okul dünyanın pek çok ülkesinde yürütmekte olduğu sertifika ve diploma programı kapsamında bütün dünyada eğitim ve sınav merkezleri belirlemektedir. Karnaval Sanat Okulu da LCM’in yetkili eğitim merkezi olarak LCM eğitimlerini sürdürmekte ve öğrencilerini sertifika/diploma sınavlarına hazırlamaktadır.


Ücretsiz Deneme Dersi uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kurs Fiyatları ve Kampanyalar ya da Basında Karnaval sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Müzik eğitimi ile ilgili sorularınıza cevap bulmak için Soru – Cevap sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Ayrıca aşağıdaki yazılar ve makaleler de dikkatinizi çekebilir.

TEOG’da sanat eğitimine ek puan geliyor

Müzik eğitiminde ailenin önemi

Müzik Nedir?

Çocuklarda Müzikal Gelişim

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Piyano Öğrenme ve Öğretme Teknikleri

Suzuki Metodu

Dalcroze Metodu

Ankara piyano kursu

Ankara piyano kursu

Ankara piyano kursu

Ankara piyano kursu

Ankara piyano kursu

Ankara piyano kursu


Karnaval’da Arayın