Klavye

Klavye, temel anlamda piyanonun elektroniği olarak tanımlanabilir. Fakat yapabildikleri ve içeriğiyle pek çok enstrümanı içinde barındırdığını söylesek yanlış olmaz. Piyano, çekiç sistemi ile ses oluştururken klavye, manyetik algılayıcılar ile pek çok farklı esntrüman sesini elde etmesinin yanı sıra synthesizer özelliği taşıyan kavyeler ile var olan enstrümanların seslerini birleştirmek ve hatta var olmayan bir enstrüman sesi yaratmak bile mümkündür. Günümüz teknoloisi ile klavyeler her geçen gün daha da gelişmekte ve pek çok yeni yetenek kazanmaktadır. Bu yetenekler sayesinde günümüzde bütün müzik tarzlarında yerini sağlamlaştırmış bir popüler müzik çalgısı olmuştur. On parmağın onunun da etkin bir şekilde kullanıldığı enstrümanlardan biri olan klavyenin çalınmasında, ileri derecede nota bilgisi ve hatta armoni bilgisi gerekmektedir.

Klavye dersinin içeriği

Eğitimlerimiz, sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak için, size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır ve bütün dünyada uygulanan, kabul görmüş metotlarla desteklenir. Kurumumuzun prensibi gereği, nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içinde yer almaktadır. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı çalmayı değil, enstrümanı çalmayı tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Klavye dersi enstrümanın tanıtılması ve enstrümanın nasıl çalınacağı ile ilgili teknik bilgi ile başlar. Oturuş pozisyonu, ellerin, kolların ve vücudun duruş pozisyonu sağlıklı bir ilerleme için son derece önemlidir. Klavye dersinde uygulanacak müfredat sizin yönelmek istediğiniz müzik tarzına göre şekillendirilmektedir. Müfredatlar belirlenirken yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak, öğrencinin müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

London College of Music

LCM (London College of Music) dünyanın önde gelen üniversitelerinden Univesity of West London’a bağlı olarak eğitim veren bir müzik okuludur. Okul dünyanın pek çok ülkesinde yürütmekte olduğu sertifika ve diploma programı kapsamında bütün dünyada eğitim ve sınav merkezleri belirlemektedir. Karnaval Sanat Okulu da LCM’in yetkili eğitim merkezi olarak LCM eğitimlerini sürdürmekte ve öğrencilerini sertifika/diploma sınavlarına hazırlamaktadır.


 

Ücretsiz Deneme Dersi uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kurs Fiyatları ve Kampanyalar ya da Basında Karnaval sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Müzik eğitimi ile ilgili sorularınıza cevap bulmak için Soru – Cevap sayfamızı inceleyebilirsiniz.


 

Ayrıca aşağıdaki yazılar ve makaleler de dikkatinizi çekebilir.

TEOG’da sanat eğitimine ek puan geliyor

Müzik eğitiminde ailenin önemi

Müzik Nedir?

Çocuklarda Müzikal Gelişim

Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

Suzuki Metodu

Dalcroze Metodu


Karnaval’da Arayın