Register Now!

  Keman

  Keman, 4 telli bir çalgı olması sebebiyle telli çalgı olarak anılsa da yay (arşe) kullanılarak çalındığı için yaylı çalgı olarak adlandırılır. Ailenin en küçük üyesidir. Sol el sap üzerinde çalınacak sesleri belirlerken, sağ el yayı tellere sürterek ses çıkmasını sağlar. Perdesiz bir enstrüman olması sebebiyle keman eğitiminde solfej ve kulak eğitimi büyük önem taşır. Sol elin parmaklarının gücü ve çevikliği, sağ kolun ise doğru tekniği kazanması için parmak ve yay egzersizleri düzenli olarak yapılması gereken alıştırmalardır. Keman, bir orkestra enstrümanı olmasının yanı sıra, aynı zamanda önemli bir solo enstrümanıdır.

  Keman dersinin içeriği

  Keman dersi enstrümanın tanıtılması ve nasıl çalınacağı ile ilgili teknik bilgi ile başlar. Oturuş pozisyonu, ellerin, kolların ve vücudun duruş pozisyonu, enstrümanı ve yayı tutuş pozisyonu sağlıklı bir ilerleme için son derece önemlidir. Eğitimlerimiz, sizin hedeflediğiniz noktaya ulaşmak için, size özel hazırlanmış müfredatlarla yapılır ve bütün dünyada uygulanan, kabul görmüş metotlarla desteklenir. Kurumumuzun prensibi gereği, nota ve benzeri teorik bilgi müfredatımız içinde yer almaktadır. Amacımız size bir ya da bir kaç şarkı çalmayı değil, enstrümanı çalmayı tüm gereklilikleriyle öğretmektir. Keman dersinde uygulanacak müfredat klasik batı müziği olacak fakat sizin çalmak istediğiniz tarzlar da göz önünde bulundurulacaktır. Keman hemen her müzik tarzında kullanılan bir enstrümandır. Bu nedenle siz istediğiniz takdirde pop, jazz, rock, türkü gibi müzik tarzlarında eserler müfredatınıza eklenecektir. Müfredatlar belirlenirken yaşına uygun bir repertuvar hazırlanarak, öğrencinin müzik yapmaktan keyif alması amaçlanmaktadır.

  London College of Music

  LCM (London College of Music) dünyanın önde gelen üniversitelerinden Univesity of West London’a bağlı olarak eğitim veren bir müzik okuludur. Okul dünyanın pek çok ülkesinde yürütmekte olduğu sertifika ve diploma programı kapsamında bütün dünyada eğitim ve sınav merkezleri belirlemektedir. Karnaval Sanat Okulu da LCM’in yetkili eğitim merkezi olarak LCM eğitimlerini sürdürmekte ve öğrencilerini sertifika/diploma sınavlarına hazırlamaktadır.


   

  Ücretsiz Deneme Dersi uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

  Kurs Fiyatları ve Kampanyalar ya da Basında Karnaval sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

  Müzik eğitimi ile ilgili sorularınıza cevap bulmak için Soru – Cevap sayfamızı inceleyebilirsiniz.

   


   

  Ayrıca aşağıdaki yazılar ve makaleler de dikkatinizi çekebilir.

  TEOG’da sanat eğitimine ek puan geliyor

  Müzik eğitiminde ailenin önemi

  Müzik Nedir?

  Çocuklarda Müzikal Gelişim

  Genel Gelişim Sürecinde Müziksel Gelişim

  Suzuki Metodu

  Dalcroze Metodu

  Ankara Keman kursu seçeneklerinden neden Karnaval’ı tercih etmelisiniz

  Ankara keman kursu için arama motorlarında karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekleri değerlendirirken dikkat etmeniz gereken pek çok önemli konu var. Bunların başında ise eğitim alacağınız kursun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmadığı konusudur. Zira maalesef pek çok kurs MEB’e bağlı olmadan merdiven altı diye tabir ettiğimiz illegal bir zeminde her türlü denetimden uzak bir şekilde eğitim veriyor.

  Ankara keman kursu eğitmenlerinin alandaki eğitimlerine dikkat etmeniz gerekir

  Ankara’daki müzik kurslarında keman eğitimi veren eğitmenlerin öğrenim durumu maalesef üniversitelerin ilgili bölümleri olmayabiliyor, henüz eğitime devam eden öğrenciler eğitmen olarak çalıştırılabiliyor, hatta akademik anlamda hiç müzik eğitimi almamış diplomasız insanlara dahi Ankara keman kursu öğretmenliği görevi verebiliyorlar.

  Ankara keman kursu denilince öğrencinin sahne deneyimi yaşayıp yaşamayacağını sorgulamak gerekir

  Müzik bir sahne sanatıdır ve sergileme yeri sahnedir. Kuşkusuz her öğrenci bu sahne tecrübesini yaşamalıdır. Çünkü sahnede öğrenilen konuların büyük bir bölümü sadece yaşayarak öğrenilebilecek konulardır ve bunun hiçbir şekilde derste öğretilmesi mümkün değildir. Bu nedenle biz Karnaval Sanat Okulu olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz iki konserle öğrencilerimizin sahne tecrübesi kazanmasını sağlıyoruz.

  Ankara keman kursu ücretlerini neye göre değerlendirmelisiniz

  Ankara keman kursu ücretleri size çok geniş bir yelpaze sunuyor olabilir. Ancak ücret değerlendirmesi yaparken üstteki konuların tümüne dikkat etmeli ve buna ek olarak derslerin nasıl bir sınıfta ve kaç kişiyle uygulandığını da değerlendirmek gerekir. Biz Karnaval Sanat Okulu olarak rahat sınıflarda bire bir özel ders şeklinde eğitimlerimizi sürdürmekteyiz ve ücretlerimizi toplumun her kesiminin sanat eğitimine ulaşabilmesini istediğimiz için mümkün olan en uygun seviyede tutmayı amaçlıyoruz.