Enver Kunduz1984’te Antalya’da doğdu. Müzikle tanışması ilkokula başlamadan önce duyduğu şarkıları blok flütle çalmasıyla başladı. İlk öğrenimini tamamladıktan sonra orta okuldaki müzik öğretmeninin yönlendirmesiyle güzel sanatlar lisesine hazırlanmaya başladı. Böylelikle müzik çalışmalarına Feridun Çalışır`la başlamış oldu.

Güzel Sanatlar Lisesi’ni 7.’likle kazandı. Burada Haluk Aruz ile flüt, Samir Mirzoev ile piyano çalışmalarına başladı. 4 yıl boyunca okul korosu ve okul orkestrasının yanı sıra solo piyano ve flütle de pek çok konserde görev aldı. 2001 yılında Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen ve flüt ile katıldığı Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nda 4.’lük ödülü kazandı. 2002 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından Nurdan Küçükekmekçi ile şan çalışmalarına başlayarak konservatuvar sınavlarına hazırlandı. 1,5 aylık hazırlık sürecinin ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü’nü ikincilikle kazanmasına karşın, tercihini iki aşamalı yetenek sınavından 100 üzerinden 100 puan alarak birincilikle kazandığı Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera / Koro Bölümü – Koro Anasanat Dalı’ndan yana yaptı. Burada da Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından Şenol Talınlı, Tuncer Tercan, Oylun Pirolli ve Konservatuvar Müdürü Doç. Dr. Hasan Yener’le şan çalışmalarına, Elif Bakkalcıoğlu ile piyano çalışmalarına ve bunun yanı sıra flüt çalışmalarına devam etti. Konservatuvarda eğitimine devam ederken bir taraftan da Ankara ÇSM Stüdyoları’nda işletme sorumlusu, aranjör, tonmaister ve stüdyo müzisyeni olarak çalışmalarda bulundu. İki adet albüm kaydında ve onlarca demo albümde aranjör, tonmaister ve stüdyo müzisyenliği yaptı. Onlarca reklam müziği, tanıtım filmi ve televizyon programı müzikleri besteledi.

Çeşitli şehirlerde konservatuvar korosuyla ve solo konserler verdi. Çeşitli korolarla katıldığı Türkiye Polifonik Korolar Şenliği’nde 7 adet ödül kazanmıştır. Çeşitli müzik kurslarında piyano, şan ve flüt eğitmenliği yapmıştır. Orkestra ve koro düzenlemeleri ile besteleri çeşitli korolar ve orkestralar tarafından seslendirilmiştir. Ankara’da iki farklı müzik kursunda uzun yıllar eğitmenlik, orkestra şefliği, koro şefliği ve yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. Askerliğini 2. Ordu Bölge Bando Komutanlığı’nda moral ekibi şefi ve bölük çavuşu olarak yapmış ve Malatya sınırlarında onlarca konserde görev almıştır. 2015 yılında Ankara’da Karnaval ruhu ile eğitim verecek olan, yeniliklere açık bir sanat okulu ihtiyacı olduğunu düşünerek, Karnaval Sanat Okulu’nun kuruculuğunu üstlenmiştir. Halen müzikal çalışmalarına ve eğitmenlik görevine Karnaval Sanat Okulu’nda devam etmektedir.

 


Karnaval’da Arayın