Keman çalmak için engel tanımayan kadın: Manami Ito

Bu kadını tanıdıktan sonra “Bunu yapamam” diyebileceğiniz bir şey kalmayacak.

Birçok insan bir şeyde başarılı olamadıkları için “kötü şans”ı suçlar. INC‘ye göre, başarısızlığın en yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır:

Zamanlama doğru değildi, tedarikçilerimiz talebe ayak uyduramadı, bankamız işin fişini çekti, rakiplerimiz bizi alt ettiler, müşteri teklifimizi anlamadı, ürüne olan talep birden azaldı, ürün kalitesinde sorunlar oldu, yanlış konum, yanlış iş modeli, kötü şans.

İlginç bir şekilde ben veya biz kelimelerini kullanmayız.

Bu durum finansal başarıyla alakalı olmak zorunda değil. Her şey hakkında olabilir: kız arkadaş, erkek arkadaş, spor, aile… her ne olursa. Adını siz koyun.

Hepsi sen, ben ve bizden oluşuyor. Ve hatayı aradığınızda, bu harika kadını izledikten sonra, başarısızlığımızdan başkasının sorumlu olduğunu söyleyemeyiz.

Manami Ito – Protez koluyla keman çalan bir paralimpik yüzücü

“Esas niyetinizi unutmadan mutlu bir şekilde yüzün.”

Kasım 2004’te bir trafik kazasında sağ kolunu kaybetti ve hemşire olmak için çalıştığı sırada kariyerini terk etmeye zorlandı. Ancak, yapay kolunu almak için bir tesise gittiğinde, basketbol oynayan engelli insanları görerek hayrete düşmüştü. O zaman yüzmeye başladı ve hemşire olmak için tekrar çalışmaya geri döndü.

Manami Ito bir hemşire, bir kemancı ve bir Paralimpik yüzücü. 2008 Pekin Paralimpik’lerinde 100. Breaststroke’de 4., 2012 Londra Paralimpik’te ise 8. sırada yer aldı. Ayrıca Japonya’da protez koluna sahip ilk hemşire ve keman performansları dünya çağında büyük bir yankı uyandırdı.

Popüler Facebook vidyosunda, Miyuki Nakajima’nınn Thread adlı eserini yorumluyor. 2 Eylül 2018’de Japonya’nın Hyōgo Eyaleti’ndeki Takarazuka Şehri’nin Genel Refah Merkezi’nde gerçekleştirilen dinleti  Kazushige Masuda tarafından kaydedilmiş


Karnaval’da Arayın