Genç Çellist Selin Demirel Hannover’de Okumak İçin Destek Bekliyor

Genç Çellist Selin Demirel Hannover’de Okumak İçin Destek Bekliyor

selindemirel

Selin Demirel; 18 yaşında, yetenekli bir çello sanatçısı. Yetenekli olduğu benim kanaatim değil, hikayesini okuyup bir de kendi anlatımıyla dinleyince ortaya çıkardığım sonuçtur. Eminim siz de Selin’i dinleyince benden farklı düşünmeyeceksiniz.

Selin Demirel, 11 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı viyolonsel bölümüne girmiş ve okulu birincilikle tamamlamış. Daha sonra; Lise 2. Sınıfta, Almanya’da Detmold Musik Hochschule’nin sınavını kazanarak üstün yetenekli genç öğrenci olarak okulun bursuyla okuyup mezun olmuş. Bu bölümden mezun olan ilk ve tek Türk de kendisi.

Şimdi işleri büyütme zamanı! Selin, bu yıl üniversiteye başlayacak ve Hannover Muzik Yüksekokulu‘nu kazanmış. Ayrıca dünyanın her yerinden müzisyen kabul eden bu okulu kazanan ilk Türk çellist de olmuş.

Ancak böyle prestijli bir okulda üniversite okumak, büyük bir hayali gerçekleştirmek çok da kolay değil. Selin Demirel bu yüzden kitle fonlama sitesi Generosity’de bir kampanya başlatmış. Hedef 10.000 dolar! Bu miktar çok gibi görünse de yapacağınız 1-2 dolarlık bağışlar, bu genç yeteneğin ülkemizi Avrupa’da temsil etmesinde; ve daha önemlisi,daha yolun başındaki bir müzisyenin hayaline açılan kapıyı biraz daha aralamasında destek olacak.

Kampanyaya destek olmak için aşağıdaki adrese gitmeniz yeterli.
https://www.generosity.com/education-fundraising/buyuk-bir-hayal-for-a-big-dream–2

– Site dünyanın en bilinen kitle fonlama sitelerinden Indiegogo’nun uzantısı ve Indiegogo şifrenizle girebilirsiniz

Selin Demirel’in hikayesini kendi ağzından dinlemek içinse hazırladığı videoyu izleyebilirsiniz.

bunlarhepbilgi.com adresinden alıntıdır. İlgili yazıyı linkte bulabilirsiniz.


Karnaval’da Arayın

ınstagram’da Karnaval